Listopad 2009

Star stable

26. listopadu 2009 v 13:56
Ahojky,mám trochu času tak sem dám pát dalších star stale obrázků!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tady tahle fotka se mi fakt líbí.
A tohle je taky fajn super obrázek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chody koníků v animkách.

25. listopadu 2009 v 15:18
Krok:

Klus:


Cv
al:

Hafling

24. listopadu 2009 v 14:45

Výška:Klem 142 cm. Zbarvení:Isabely. Stavba Těla:Inteligentně vyhlížející hlava s velkýma ocima,malýma ušima a mírně konkávním profilem:šikmé plece,silné hluboké tělo s dlouhým hřbetem a svalnatými bedry,silná záď silné končetiny a vynikající kopyta.

A moje nej animka nesmí chybět!!!!!!!!!!

Arabský plnokrevník

24. listopadu 2009 v 13:52

Arabský plnokrevník,nejstarší a nejčistčí koňské plemeno,je často považován za nejkrásnějšího koně na světě.Svou ušechtilou hlavou,konkávním profilem,výraznýma očima,živou povahou a neopakovatelným plavným pohybem je bezpochyby jedním z nejdokonalejších zvířat.Přestože byl po mnoho století s velkou péčí šlechtěn,jeho skutečný původ není jasný.Obrazy koní v klasickém starověkém umění dokazují,že koně arabského typu žili na Arabském poloostrově již 2000-3000 let před kristem.Jako pouštní kmeny,s nimiž dlouhou dobu žili,se i Arabští koně dokonale přizpůsobyli drsnému prostředí,neboť měli velkou vytrvalost,netrpěli nemocemi a měli schopnost přežívat v krajních podmínkách.Arab více než kterýkoliv jiný kůň ovlivnil vývoj koňských plemen po celém světě.Tento arabský vliv se datuje od sedmého a počátku osmého století,kdy se vyznačili islámu dostali přes severní Afriku do Španělska.Koně které si s sebou přivezli,daleko předčili místní plemena,a tak začal proceš šlechtění vnasením arabské krve který probíhal po mnoha století a fakticky probíhá až dodnes.Čistokrevní arabští plnokrevníci se nyní chovají po celém světě.


P.R.E.(andalusan)

15. listopadu 2009 v 16:40
Andaluský kůň pochází ze Španělska a má stejné kořeny jako jeho blízký příbuzný Lusitano přesto se snadno ovládá a hodí se pro všechny typy anglického ježdění včetně drezury.

Trakénsky Kuň

15. listopadu 2009 v 16:38

Trakénský kůň se hodí pro soutěžení,zejména proto že se rychle učí.Byl vyšlechtěn v Německu pod přísným pohledem a je to skvělí kůň pro skákání a drezuru.


Holandský teplokrevník

15. listopadu 2009 v 16:36

Holandský teplokrevník je sportovní kůň,který se hodí pro všechny úrovně soutěží.Byl vyšlechtěn z několika anglických,francouských a německých koní.Je to skvělí kůň,který se řadí k nejlepším jezdeckým koním vůbec.


Lipicán

15. listopadu 2009 v 16:32

Elegantní lipicán je populární pro drezuru,protože má přirozený talent předvádět opravdu složité cviky.Některé školi,například Šjezdecká škola ve Vídni,používá pouze Lipicány.


Český teplokrevník

15. listopadu 2009 v 16:29

Český teplokrevník se snadno ovládá,a proto je to oblíbený školní kůň.Nedoporučuje se pro rychlostní disciplíny,ale vede si dobře v drezuře.Je mimořádně poslušný.


Lusitano

15. listopadu 2009 v 12:13

Lusitano pochází z Portugalska,kde se stal populárním jako jezdecký kůň portugalské kavalerie.Používal se také pro práci na farmách a dokonce jako partner bojovníků s býky.Je klasicky krásný,silný,a pohybuje se se noblesou která připomíná jeho předka,Iberského koně.